مسابقات بازی سازی رایانه‌ای با شمارش معکوس در کاشان آغازشد

  • چهارشنبه , ۱۸ اسفند ۱۳۹۵


پنجمین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با شمارش معکوس تیم‌های شرکت کننده طی آیین افتتاحیه آغازشد.
به گزارش کمیته تبلیغات و روابط عمومی دانشگاه آزاد سلامی واحد کاشان، دبیر اجرایی پنجمین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در آیین افتتاحیه این مسابقات گفت: 32 تیم از دانشگاه‌های آزاد و سراسری کشور در سایت مسابقات ثبت‌نام اولیه داشتند که 23 تیم از این تعداد قطعی شدند و در مسابقه شرکت کردند.
علیرضا امیرشاهی، با اشاره به اینکه 20 تیم از تیم‌های شرکت‌کننده دانشجویی و سه تیم دانش‌آموزی هستند افزود:رقابت بازی‌سازان راس ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه 18 اسفندماه به مدت 48 ساعت تا ساعت 9 صبح جمعه بیستم ادامه دارد.
وی، موضوع مسابقات را که پس از انجام‌مراسم قرعه‌کشی توسط جوان‌ترین شرکت‌کننده دانش‌آموزی 14 ساله و بزرگ‌ترین شرکت‌کننده 40 ساله مشخص شد کلیدواژه‌های «هوشمندسازی،محیط‌زیست و انرژی»عنوان‌کرد و گفت:تیم‌های بازی‌سازی باید بازی‌های خود را با کلید واژه انتخابی در مدت 48 ساعت بسازند و یک کلیپ سه دقیقه‌ای از آن برای ارزیابی تیم هیات داوران و یک دقیقه دقیقه‌ای از دید تماشگران بسازند.
به‌گفته‌وی،دانشگاه سینا، مرکز رشد، اسپاد، سیلک، ستارگان کویر،CANDO ،GAME MAKER  (دبیرستان شاهد ستوده)، T-CORE، سمپاد کاشان(دبیرستان شهید بهشتی)،فانتوم پلاس دانشگاه قم، صددروازه و کویر دامغان،   GAME CLUB ++دانشگاه تهران، AMYHENNIg# از دانشگاه سراسری قم، craft mind از موسسه عالی شهاب دانش،  GAME TIME از علوم و فناوری مازندران، گنج‌نامه از دانشگاه فنی‌حرفه‌ای، استان همدان، دانشکده فنی شهید رجایی کاشان، هنرستان پویندگان، جنیکا، پارادایس دانشگاه اصفهان، آلیگاتور دانشگاه بیرجند، ریزگیم و پرواز سفید دانشگاه صنعتی بیرجند تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات هستند.
دبیر اجرایی پنجمین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان، در ادامه با تقدیر از زحمات معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، هیات علمی گروه کامپیوتر کارکنان و دانشجویان دانشگاه که از ماه‌ها قبل مقدمات برگزاری این مسابقات را آماده‌کردند گفت:امید است دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با این تلاش‌ها بتواند میزبانی شایسته‌ای برای تیم‌های شرکت کننده داشته‌باشد.
امیرشاهی، برگزاری مسابقات در سطح بین‌المللی را نیز در سال 96 یادآورشد و گفت:امسال نیز قراربود این مسابقات علاوه بر ملی در سطح بین‌المللی نیزبرگزارشود اما بر اساس ایمیل‌های ارسالی شرکت‌کنندگان خارجی که زمان مسابقه را با برگزاری امتحانات آنها اعلام‌کرده‌بودند بخش بین‌المللی آن در بهار 96 همزمان با فصل گردشگری و گل و گلاب کاشان بصورت مجازی برگزارمی‌شود.
وی، تصریح‌کرد:نخستین مسابقات بین‌المللی بازی‌سازی رایانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در اواسط یا اواخر سال 96 به‌صورت حضوری برگزارخواهدشد.
به‌گفته‌وی، محمد حاج میرزایی رییس مرکز رشد بازی‌سازی رایانه‌ای کشور، محمد طالبیان طراح بازی‌سازی رایانه‌ای، حامد اکبری‌مقدم برنامه‌نویس فنی بازی‌سازی رایانه‌ای و الیاس خسرو شاهی طراح هنری بازی‌سازی رایانه‌ای اعضای تیم هیات داوران و سید حسن هانی سرپرست  این داوران، سید محمدرضا لاجوردی دبیر علمی مسابقات، محمد عصاریان دبیر کمیته هماهنگی مسابقات و عباس مسلمی‌نژاد سرپرست سالن این دوره از مسابقات هستند.

مسابقات بازی سازی رایانه‌ای با شمارش معکوس در کاشان آغازشد