نحوه برگزاری مسابقات

 • جمعه , ۱۷ دی ۱۳۹۵


 

این مسابقات در چهار لیگ بین المللی ، دانشجویی ، دانش‌آموزی و آزاد و در دو سطح دوبعدی و سه بعدی برگزار می شود.

لذا از کلیه تیم های دانش آموزی ، دانشجویی و گروه های آزاد بازی سازی علاقمند دعوت بعمل می آید تا در این رقابت بزرگ ملی و بین المللی شرکت نمایند.

 لیگ دانشجویی

 • این لیگ در دو سطح دوبعدی و سه بعدی برگزار می گردد و داوری و مقامهای برتر این دو سطح بصورت مجزا می باشد.
 • افراد شرکت کننده در این لیگ باید از دانشجویان دانشگاهها و یا موسسات آموزشی باشند. افراد تیم میتوانند از دانشگاههای مختلف باشند، اما تحت نام یک دانشگاه در مسابقات شرکت کنند. تعداد نفرات یک تیم باید 4 تا 5 نفر باشد. البته هر تیم میتواند فقط یک عضو غیر دانشجو هم داشته باشد. 
 • هر تیم دانشجویی میتواند کل هزینه ثبت نام را از ردیف بودجه پژوهشی دانشگاه برای شرکت در مسابقات علمی و از طریق معاونت پژوهشی دانشگاه فراهم کند. دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر به معاونتهای پژوهشی دانشگاهشان مراجعه کنند.

لیگ دانش آموزی

 • این لیگ بصورت آزاد برگزار و ارزیابی می گردد و انتخاب سبک دو بعدی یا سه بعدیدلخواه می باشد. افراد شرکت کننده در این لیگ باید از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی باشند و از طرف یکی از مدارس یا موسسات در مسابقات شرکت کنند. هر تیم باید یک سرپرست و 3 تا 4 شرکت کننده داشته باشد. 

لیگ آزاد

 • این لیگ هم بصورت آزاد برگزار و ارزیابی می گردد و انتخاب سبک دوبعدی یا سه بعدی دلخواه می‌باشد. 
 • افراد شرکت کننده در لیگ آزاد علاوه بر اینکه می توانند بصورت گروه های بازی ساز شرکت نمایند، می‌توانند از طرف یکی شرکتهای بازی سازی یا فعال در این حوزه باشند و این شرکت در حقیقت پشتیبان مالی حضور این تیم باشد. بدین ترتیب این تیم میتواند غرفه ای با نام آن شرکت و تبلیغات آن شرکت در مسابقات داشته باشد .

-مسابقات حضوری ۴۸ساعته بازی‌سازی در لیگ های بین المللی ، دانشجویی، دانش آموزی و آزاد برگزار می‌گردد. تیم‌هایی که مراحل ثبت‌نام را مطابق مقررات اعلام شده و در تاریخ‌های مشخص شده در سایت انجام دهند و رزومه آن‌ها مورد تایید هیئت داوران قرار گیرد در روزهایی که متعاقبا اعلام خواهد شد ثبت نام حضوری شده و اسکان خواهند یافت.

-قبل از شروع مسابقات هیئت داوران موضوع مسابقات را که تیم‌ها بایستی بازی‌های خود را در آن زمینه طراحی کنند در اختیار تمام تیم‌ها خواهند گذاشت.

- در طول برگزاری مسابقات داوران به‌طور مستمر مراحل طراحی بازی توسط تیم‌ها را کنترل خواهند نمود و در صورت لزوم به تیم‌ها مشاوره خواهند داد.

- استفاده از مدل‌های آماده بازی‌سازی مجاز است مشروط بر آن‌که گزارش آن به تیم داوری ارائه شود.

- از هر دانشگاه یا موسسه آموزشی تیم ها با معرفی نامه رسمی آن دانشگاه یا موسسه آموزشی مجاز به ثبت نام بوده و به شرط تایید رزومه توسط هیات داوران پذیرش خواهد شد.

- حداکثر نفرات هر تیم 5 نفر می باشد که یک نفر از آنها بعنوان مسئول تیم معرفی می گردد.

- به تیم‌های بازی‌ساز اکیدا توصیه می‌گردد که نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند.

- تیم های شرکت کننده فقط می توانند لپ تاپ ها یا تبلت های شخصی خود را همراه داشته باشند. آوردن کامپیوترهای PC مجاز نمی باشد.

- هر تیم می‌تواند زمان کار و استراحت خود را به دلخواه تنظیم نماید و کارشناسان سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه جهت حل مشکلات احتمالی تیم‌ها حضور خواهند داشت.

- مسابقات راس ساعت مقرر شروع و پس از مدت ۴۸ساعت پایان خواهد یافت و بلافاصله هیئت داوران به ارزیابی عملکرد تیم‌ها خواهند پرداخت و نتایج ارزیابی خود را درمراسم اختتامیه به اطلاع تمام تیم‌ها خواهند رساند.

 

- امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز مسابقات به شرح زیر در اختیار تیم ها قرار خواهد گرفت.

 • چاپگر لیزری و اسکنر به تعداد کافی در سالن مسابقات
 • اینترنت بی سیم برای کلیه تیم‌ها
 • پد مخصوص طراحی برای بازی‌سازی به تعداد کافی در سالن مسابقات
 • نرم‌افزارها و موتورهای بازی‌سازی

ضمناً هر تیم می‌تواند از لپ‌تاپ شخصی نیز استفاده کند.

- محل برگزاری مسابقات

سالن سپیده کاشانی واقع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

- محل اسکان و پذیرایی

در طول مدت برگزاری مسابقات از کلیه اعضای تیم‌ها پذیرایی به‌عمل خواهد آمد و تیم‌های شرکت‌کننده در مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان اسکان داده خواهند شد.

- جوایز مسابقات

-در این دوره از مسابقات تیم های برتر از بین کلیه تیم های شرکت کننده جوایز ارزنده نقدی که متعاقباً اعلام خواهد شد بهمراه لوح و تندیس مسابقات اهدا می شود.

-دبیرخانه مسابقات مصمم است بنا به نظر هیأت محترم داوران از تیم های برتر در دستاوردهای مختلف به نحو شایسته تقدیر بعمل آورد.

- اختتامیه

در پایان برگزاری مسابقات و در مراسم اختتامیه با حضور هیأت محترم داوران، مسئولین، میهمانان، مدعوین و تیم های بازی ساز، تیم های برتر اعلام و از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد.

در صورت اعمال هر گونه تغییر در نحوه برگزاری مسابقات، مراتب از طریق اطلاعیه های جدید به اطلاع خواهد رسید.

نحوه برگزاری مسابقات